lupa

Filip Mrůzek výrazně zviditelnil český golf

Filip Mrůzek výrazně zviditelnil český golf 23.09.2014

(Mstětice 21. září) Mladý golfista Filip Mrůzek (23) dosáhl mimořádného úspěchu, když na turnaji Q School European Tour 1. stage v německém Fleesensee, získal dělené první místo společně s Francouzem Damienem Perrierem. Díky tomu postoupil do ostré kvalifikace o prestižní European Tour 2015. Filip Mrůzek, člen GC Mstětice, má za sebou třetí sezónu mezi profesionály. V Německu si během turnajezkušeně zachoval chladnou hlavu a výborným výsledkem nastínil svoje možnosti do budoucna. 

Filip Mrůzek, po pěti turnajích na 35. místě série Pro Golf Tour a první v průběžném pořadí Order of Merit v ČR, si byl od úvodu vědom, že na podobné turnaje jezdí silná konkurence a boj o účast v kvalifikaci o European Tour 2015 bude tvrdý. ,,Konkurence byla vážně obrovská, přesto jsem věřil svojí hře a slušné formě, kterou letos cítím. Tušil jsem, že mi to vyjde a hra půjde skvěle. Hřiště mi sedělo hlavně na driver, který byl vynikající. Postupně mi to dochází víc a víc, je to úžasný pocit,“ přiblížil svoje emoce Filip Mrůzek. S Francouzem Damienem Perrierem jste získali dělené první místo. Byl to vyrovnaný boj po celou dobu turnaje? ,,Byl, Damien je skvělý hráč, který má spoustu zkušeností. Hráli jsme velmi vyrovnaně poslední kolo, oba 69. Byl to boj až do konce,“ popisuje nadějný český golfista. Jak vnímáte svou pozici v ostré kvalifikaci o European Tour? ,,Pozici asi nemám žádnou, v Německu šlo především o to být ve druhé fázi. Abych mohl říct, že jsem vážně uspěl, musel bych zdolat další dvě náročné překážky. S otcem, který je zároveň i mým trenérem, nás čeká spousta práce. V další části kvalifikace se objeví hráči z Challenge, což je z hlediska konkurence ještě vyšší level, než bylo Německo. Šanci přesto mám, věřím sám sobě a hlavně svojí hře. Teď to cítím tak, že bych mohl uspět. Nebude to vůbec lehké, bude to boj a pro mě obrovská výzva. Druhá stage se bude konat ve Španělsku (7. – 10.11. 2014). Mým cílem je European Tour 2015, případně Challenge tour 2015. Udělám maximum proto, abych se tam dostal,“ dodává Filip Mrůzek. Jste hráčem GC Mstětice. Zřejmě klub s kvalitním zázemím, když jeho hráč dosáhne takového úspěchu. ,,Zcela nepochybně. Ve Mstěticích jsem našel stoprocentní zázemí. Máme kvalitní hřiště a super greeny. Nechybí mi tu vůbec nic. Je to výborný klub s rodinnou atmosférou, úžasným kolektivem, a proto se tam cítím tak dobře. Mstětice mi už druhým rokem dávají maximální podporu a také díky tomuto klubu má moje hra progres. Bez něj by to zkrátka nešlo,“ uzavírá rozhovor Filip Mrůzek.

Managerem GC Mstětice, domovského klubu Filipa Mrůzka je Jaroslav Kuracina, který má z úspěchu klubového člena pochopitelnou radost. ,,Samozřejmě, že nás Filip neskutečně potěšil. Když v kvalifikaci na evropskou túru vyhraje Čech, navíc hráč z našeho klubu, je to něco mimořádného. Filip po návratu obdržel velké gratulace od lidí z klubu i našich členů. Ukazuje se, že když se hráčům poskytne patřičná materiální podpora a tím nemám na mysli jen peníze, ale především kvalitní podmínky pro přípravu, mohou se podobné úspěchy dostavit. Úspěch Filipa je zároveň úspěchem českého golfu a dobrou vizitkou mstětického klubu,“ řekl Jaroslav Kuracina.

Zdroj: Tiskové sdělení GC Mstětice

Autor: admin

 

Diskuse


   Strana 0/0