lupa

Pokračuje Tour sv. Jana - v neděli po poledni zakončená vždy delikátním tříchodovým menu - aktuální

18.06.2015

ČERVEN MENU PO HŘE: Předkrm – Salátek s červených hrušek a brambor s praženými vlašskými ořechy, Hlavní chod – Telecí roláda z hrudí s bylinkami, kroupovým rizotem a růžičkovou kapustou. Dezert – Semifredo s čerstvými jahodami.

Zvýhodněné fee pro dospělé: 800,–kč + startovné 500,–Kč, senior: fee 700,–kč + startovné 500,–Kč, junior fee 400,–Kč + startovné 500,–Kč. Celoživotní členové GCSJ, majitelé fee karet a členové ČGK v denní kvótě platí pouze startovné 500,–Kč. Startovné obsahuje částku za menu 420,–Kč a administrativní poplatek 80,–Kč. Menu je nedílnou součástí turnaje a nelze jej měnit. Hráči využívající předplacené produkty se řídí pravidly pro čerpání hry v turnaji. Členové klubu GCSVJ a ČGK se řídí pravidly pro čerpání hry dle druhu svého členství. Hráči jsou povinni řídit se Provozním řádem areálu a hřiště.

Přihlášky na webu ČGF, stejně tak poplatky, složení flightů na recepce@golfslapy.cz!

Od 21.6. můžete na Slapech vyhrát lahev exkluzivního vína z řady Premiér z produkce Vinselekt Michlovský. Stačí zahrát v některém z turnajů vypsaných GCSVJ HOLE IN ONE na jamce 13 :-) !

Diskuse


   Strana 0/0