lupa

ÚSPĚŠNÁ SEZÓNA V GOLFOVÉM KLUBU HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

ÚSPĚŠNÁ SEZÓNA V GOLFOVÉM KLUBU HLUBOKÁ NAD VLTAVOU 12.11.2014

Letošní golfová sezóna byla pro hráče reprezentující Golfový klub Hluboká nad Vltavou velice úspěšná. Dařilo se jak v regionálních a celorepublikových, tak i v soutěžích mezinárodních. Naši hráči celý rok obsazovali přední příčky nejrůznějších soutěží. Rádi bychom alespoň některé z nich zdůraznili v následujícím přehledu úspěchů našich hráčů.

V jubilejním 10. ročníku mistrovství Jihočeského kraje, který se konal koncem září v Golf Resortu Hluboká, mohla družstva Hluboké slavit zlatý double. Tým mužů i tým žen vystoupil společně na nejvyšší příčku krajské soutěže a mohou po právu slavit titul Mistra Jihočeského kraje 2014. Pozadu nezůstalo ani družstvo seniorů, které v konečném zúčtování obsadilo krásnou třetí pozici.
Ženy: Lenka Love, Marie Scheichenostová, Irena Kušníriková, Jana Vítů, Soukupová Simona, Divišová Bohdana, Sáková Erika
Muži: Štěpán Daněk, Martin Wörndl, Jiří Filip, Marcel Bohoněk, Václav Fiala, Michael Puffer
Senioři: Josef Hlaváč, Jaroslav Šrajer, Bohumír Puffer, Jan Čutka

Ani na celorepublikové úrovni si tým GKHNV nevedl špatně. Po urputném dvoukolovém souboji v druholigovém klání se borci z Hluboké dostali na postupové příčky a po dvouleté odmlce se vrací zpět do první ligy!

Kromě družstev, se letos dařilo také jednotlivcům. Na 10. ročníku TipSport poháru mistrů golfových klubů pro rok 2014, který se letos opět konal v Golf Resortu Konopiště, se již dvojnásobný mistr Golfového klubu Hluboká nad Vltavou Jiří Lála umístil na krásném 6. místě. Nutno také zmínit, že svůj titul mistryně Golfového klubu Hluboká nad Vltavou letos opět obhájila Dominika Šiplová. Kromě Golf Resortu Hluboká se mistrovství odehrálo také v Golfresortu Kremstal, kde se mistrem stal Štěpán Daněk a Mistryní Barbora Šimková.

Úspěšnou sezónu má za sebou také Gabriela Roberta Vítů, která již nepochybně patří mezi nejtalentovanější české golfistky. Na začátku září se zúčastnila turnaje v Brně na Kaskádě v Masters Czech Golf Amateur Tour, kde se ve svých 13 letech umístila na 8. místě mezi ženami. V polovině září se jí podařilo vybojovat spolu se svým teamem na Evian Championships Junior Cup (neoficiální mistrovství světa smíšených čtyřčlenných družstev do 14 let) krásné druhé místo. Aktuální postavení Gabriely v žebříčku – 1. místo ve starších žákyních, 14. místo v dorostu a 23. místo v ženách
Největší úspěchy v roce 2014:
1.místo v týmech ČR do 16 let na Europian Olympic Hopes Trophy
2.místo na mezinárodním mistrovství Belgie do 14 let
2.místo na Mistrovství Česka do 14 let
4.místo v Extralize žen i soutěži do 18 let družstva dívek

V neposlední řadě stojí za zmínku úspěchy reprezentanta Golfového klubu Hluboká nad Vltavou v golfu hendikepovaných Miroslava Lidinského, kterému se daří rok od roku lépe.
Začátkem října se v Golf Resortu Hluboká konalo Mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných. Turnaje se zúčastnili čeští i zahraniční hedigolfisté, hráči seniorské tour, ale také přátelé a příznivci CZDGA (Česká golfová asociace hendikepovaných). V dvoudenním klání nastoupila kompletní česká reprezentace doplněná o začínající hendigolfisty. První místo obsadil Miroslav Lidinský, který se stal zároveň Mistrem republiky v golfu hendikepovaných 2014.
Svou golfovou formu hned znovu zúročil v turnaji EDGA Disabled Golf Tour 2014 – 14th Italian Open, který se konal konce října v Miglianico Golf Club v Itálii, kde svými stabilními výsledky v obou kolech zvítězil s velkým náskokem 13 ran. Mirek si tak zajistil průběžné vedení a zvýšil svou šanci na obhajobu pětinásobného vítězství v poháru EDGA v sérii Order of Merit. Vše se rozhodne na posledním turnaji sezóny v portugalském resortu Pestana Vila Sol. Nutno ještě dodat, že čeští hendigolfisté výrazně bodují ve všech kategoriích evropského žebříčku. V příštím roce se taktéž zapojí do seriálu Mistrovství světa a my budeme držet palce!
Všem hráčům a hráčkám reprezentujících Golfový klub Hluboká nad Vltavou gratulujeme k výborným výsledkům v letošní sezóně a zároveň držíme palce a těšíme se na úspěchy v sezóně 2015!


 

 

 

 


Diskuse


   Strana 0/0