lupa

Klára Spilková na LADIES IRISH OPEN

Klára Spilková na LADIES IRISH OPEN 6.08.2012

(Dublin, 5. 8. 2012) Klára Spilková se účastnila, po měsíční pauze, již osmého turnaje LET této sezóny – Ladies Irish Open, který se hrál na golfovém hřišti KilleenCastle Golf Course nedaleko Dublinu,od 3. do 5. srpna 2012. První dvě kola zahrála s výsledky 76 (+4), 73 (+1), celkem +5 a z děleného 43 místa prošla cutem, který se ustálil na +7. Poslední kolo si pohoršila na 76 (+4) ran. S celkovým výsledkem +9 se zatím drží na děleném 51 místě.

Klára startovala v pátek v 9:10 hodin místního času z 1. jamky s Američankou Amelií Lewis a Francouzskou Julií Greciet. První devítku si vedla dobře až na malé zaváhání na jamce č. 4, kde zahrála jedno bogey. První birdie toho to dne, přišlo až na pětiparové jamce č. 12, kde proměnila dlouhý patt a mohla se radovat. Pak však přišla smůla, kdy se ji na jamce č. 15 a 16 nepodařilo dostat druhou ranou na green a do score karty přibyly další dvě bogey.

Završením byla jamka č. 17, kdy se dostala druhou ranou do bunkru a míč ji zůstal stát na kamínku. I přesto, že zahrála velmi podařenou ránu míč se od kamínku odrazil do protilehlého bunkeru, kde chyběl písek a double bogey bylo na světě.Alespoň na 18 jamce si spravila chuť a zahrála par.
„Počasí bylo dnes netradičně velmi pěkné. Se svoji hrou jsem byla spokojená, až na smůlu při posledních dvou jamkách.“ komentovala svoji hru Klára. „Zvlášť na jamce č. 17, kdy mi míč zůstal stát na kameni. Jinak je hřiště velmi pěkně připravené a všichni jsou tu moc milí. Už se těším na zítřek.“

V sobotu se pustila do druhého kola s 25 minutovým zpoždění,než bylo plánováno, kvůli špatnému počasí, z jamky č. 10. První devítku šla bez jediného zaváhání, oproti předešlémudni. První chyba přišla až na jamce č. 1, kdy Klára zahrála trojpat a zapsala první  bogey. Až na tříparové jamce č. 6 si zpravila chuť, kdy po přesné ráně k tyči, zahrála jednoduchý pat do birdie. Druhá chyba, poslední tohoto kola, přišla ještě na jamce č. 8, kde se Klára dostala do bunkeru a připsala tak druhé bogey.„Dneska se mi hrálo dobře. Hrála jsem hodně podobně jako včera, jen jsem míň chybovala, hlavně ke konci. Zítra mi tam určitě spadne víc birdíků. Jinak bylo celý den krásné počasí.“ komentovala Klára.

Do posledního kola Klára startovala v neděli v 8:55 hodin (místního času) ve složení s francouzskou MariekeNivard a dánskou hráčkou Lisou HolmSorensen z jamky č. 1. Klára nezačala svou hru příliš šťastně, hned na první jamce zahrála, po nevydařené ráně do greenu, bogey. Na čtvrté jamce následovala další chyba, kdy druhou ranou skončila v bunkeru a tak do score karty přibylo první double bogey. Útěcha pak přišla na tříparové jamce č. 8, kde Klára proměnila dlouhý putt a zapsala první birdie. Na jamce č. 9 však přišel zbytečný trojputt a druhé double boegy bylo na světě. Na jamce č. 10 nepřišla očekávaná náprava, přibylo další bogey. Na další birdie si musela počkat až na jamku č. 11, kde zahrála velmi pěknou ránu do greenu. Na tříparové jamce č. 14 se znovu oprávněně radovala po velmi přesné ráně k tyči. Na jamce č. 16, Klára zapsala poslední bogey.

A jak Klára komentuje svou dnešní hru? „Moje hra byla dnes velmi nevyrovnaná. Nemohla
jsem se dostat do svého tempa. Byla jsem několikrát v bunkeru a ani patování nebylo
bezchybné.“

Dnes už Kláru čeká jen odpočinek. Zítra se vrací do Prahy, kde bude týden ještě dohánět
školu a pak ji čeká další turnaj LET – ISPS Handa Ladies British Masters.

Autor: admin

Hřiště KilleenCastle Golf Course nedaleko Dublinu (Irsko)

 
Klára Spilková odpaluje na GOLF LADIES IRISH OPEN

 
Zklamaná Klára Spilková

Diskuse


   Strana 0/0