lupa

EPGA: Drama v kolébce golfu

EPGA: Drama v kolébce golfu 1.10.2013

Jedenácté play-off, což je nejvíce od roku 2009, kdy vítěze určila rozehrávka v tuctu případů, se odehrálo v probíhající sezoně na EPGA Tour. Na Alfred Dunhill Links Championship se tímto způsobem rozhodovalo počtvrté v historii. Zápletku s 23 ranami pod par obstarali zkušený David Howell, jenž se před tímto minisoubojem nemohl pyšnit úspěšnou bilancí – play off hrál čtyřikrát, a ani jednou neuspěl. Na druhé straně stál mladý Američan Peter Uihlein, pro něhož to byla první rozehrávka.

Někdejší vítěz vlajkové lodi EPGA, turnaje BMW PGA Championship, David Howell měl před lety našlápnuto k nejvyšším metám, zahrál si Ryder Cup a spolu s Westwoodem či Donaldem mu předpovídali, že bude prohánět nejlepší golfisty světa. Osud tomu ale chtěl jinak. Vinou zdravotních komplikací se jeho kariéra zabrzdila, a dokonce čelil otázce, zda ještě bude moci hrát golf na nejvyšší úrovni.

Od jeho posledního vítězství, jímž byl vzpomínaný triumf, uplynulo dlouhých 7 let a 124 dní. Dočkal se až nyní, na druhé jamce rozehrávky proměnil třímetrový pat na birdie a konečně mohl zvolat, že je definitivně zpátky. „Od začátku turnaje jsem byl hodně nervózní, zato dnes jsem byl překvapivě v klidu. Ani nevím, kde se ten klid vzal. Ušel jsem strašný kus cesty a mnohdy jsem propadal zoufalství, ale naštěstí mám okolo sebe lidi, kteří mě strašně podporovali. Pro ně, stejně jako pro mě, tohle vítězství znamená strašně moc. Za hodně vděčím své ženě, která mi v návratu hodně pomohla,“ svěřoval se dojatý hráč, který se kdysi hřál mezi desítkou nejlepších golfistů planety, aby postupně spadl až za pětisté místo. Nyní se vrátí do první stovky.

Třetí místo si s o ránu vyšším skóre (-22) rozdělili Tom Lewis a Shane Lowry.

Zdroj: golfinfo.cz

Autor: admin

Diskuse


   Strana 0/0