lupa

RICOH WOMEN'S BRITISH OPEN

RICOH WOMEN'S BRITISH OPEN 28.07.2013

 Klára Spilková nejen ráda vzhlíží k vysokým cílům, ráda si je také plní. V pouhých osmnácti letech si zahrála svůj první turnaj, který patří do programu LPGA. Turnaj Ricoh Women‘s British Open se hraje od 2. – 4. srpna na svatostánku golfu – na hřišti Old course v St Andrews. V prvním kole zahrála výsledek 73 ran (+1), v tom druhém si bohužel pohoršila na 76 ran (+4). S celkovým výsledkem +5, bohužel neprošla cutem, který se ustálil na +1, a obsadila se na děleném 95. místě.
 

Do prvního kola česká hráčka nastoupila v odpoledním čase 13:38 hodin v doprovodu Australanky Lindsey Wright, na kterou se čeští diváci mohou těšit příští týden na Dýšině a Kolumbijkou Mariajo Uribe. Do score karty Spilková zapsala dvě birdie a tři bogey, což na první start v tak velkém turnaji nebyl vůbec špatný výsledek. Mezi její hrací taktiku bylo vyhnout se pokud možno všem bunkerům na hřišti, to se ji bohužel nepodařilo splnit. Do bunkeru se za celou hru dostala dvakrát, z toho jednou se dokázala zachránit a zahrát par. Po druhé už takové štěstí neměla a to, když se dostala do bunkeru na jamce č. 13, nepřesnou první ránu zaplatila bogeym, potom co ránu musela pouze vyhrát pár metrů před sebe. Své první kolo Češka komentuje slovy: „Počasí dnes bylo hezké, pršelo jen ze začátku hry a vítr foukal jen trochu. Dal se zahrát dobrý výsledek. Celkem dobře jsem puttovala, vždycky mi jen ždibíček chyběl od zahrání více berdíků. Na druhé devítce jsem pak zahrála tři nešťastná bogey. Do bunkeru jsem se dostala jen dvakrát, z toho jednou jsem se dokázala ještě zachránit a zahrát par.“

Do druhého kola přivál pověstný vítr, který zcela změnil hrací podmínky. Hned na jamce č. 2, Spilková zahrála první birdie po proměně osmi metrového puttu. Další a zároveň posledmí birdie zapsala na jamce č. 7, po přesné ráně do greenu. Poté už zapsala do score karty jen samé pary a bogey. „Dnes to nevyšlo podle mých představ, putty mi nepadaly do jamky. Výsledek mě mrzí, ale na druhou stranu jsem si to moc užila.“ komentuje Klára své druhé kolo.

„Jsem moc ráda, že jsem se na tenhle turnaj dostala. Byl to veliký zážitek a zkušenost, že jsem mohla porovnat své hráčské schopnosti a dovednosti se světovou špičkou. Jsem za to velice ráda, protože vím, že mě čeká ještě dlouhá cesta a hodně práce k tomu tento turnaj vyhrát. Bohužel se mi nepodařil zopakovat dobrý výsledek z předešlého turnaje, oba dva dny mě trápilo puttování a dnes nás pozlobil silný vítr na druhé devítce. Už se moc těším, až si příští rok zahraji další ročník a postoupím cutem. Teď už se, ale nejvíc těším na příští týden, kdy se hraje turnaj LET u nás na Dýšině.“ zhodnotila své vystoupení česká hráčka.

Ještě o víkendu se Klára Spilková vrátí zpět do Prahy, aby mohla načerpat síly na další turnaj. Na programu je HONMA PILSEN GOLF MASTERS v Plzni na Dýšině, který se hraje od 9. do 11. Srpna 2013.

Autor: admin

 

Diskuse


   Strana 0/0