lupa

GOLF CLUB UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Golfové hřiště Jezera s novou devítkou

Golfové hřiště Jezera s novou devítkou 2.10.2009

Golf Club Uherské Hradiště dokončil výstavbu dalších šesti jamek svého mistrovského devítijamkového hřiště. Po otevření prvních tří jamek, které proběhlo loni v září, nyní hřiště završilo projekt otevřením celé devítky s názvem Golfové hřiště JEZERA Ostrožská Nová Ves.
V prostoru mezi lázněmi Ostrožská Nová Ves, přírodním koupalištěm a letištěm Kunovice, nedaleko ostrožských štěrkopískových těžebních jezer, vzniklo plnohodnotné devítijamkové hřiště se zavlažovanými fairwayemi a krásným výhledem na hrad Buchlov.

Specifické rozdělení jamek kolem jezer dává naznat, že půjde o zajímavé hřiště s parem 72. Tři pětipary, tři čtyřpary a tři třípary (oproti „klasickému“ poměru dva pětipary, dva třípary a pět
čtyřparů) budou výzvou jak pro „delší“ hráče, tak pro začátečníky. Celková délka hřiště z odpališť bílých téměř 6 000 m, ze žlutých téměř 5 500 m, modrých 5 000 m a červených více než 4 600 m snese srovnání s jinými hřišti bez „uzardění“. I samotná procházka po této devítce bude určitě hezkým zážitkem a míjení občerstvovacího altánu na každé třetí jamce je rovněž netypické.

Odpaliště deváté jamky z „mola“ bude zajímavým vyvrcholením zdolávání závěrečného pětiparu s greenem mezi rybníky, což bude opět výzvou zejména pro dlouhé hráče. Hrát třípar ze vzdálenosti od 80 do 120 metrů, se zdá lehkou záležitostí, ale když uvážíme, že se například na jamce číslo 4 jedná o téměř ostrovní green, pak tato jamka nabývá na zajímavosti. Zasažení greenu s rozměry 52 metrů na délku a 38 metrů na šířku asi nebude velký problém, ale hráče může nakonec čekat třeba čtyřicetimetrový pat. Architekt hřiště Jiří Metela si s greeny opravdu vyhrál, žádný není stejný. Najdou se zde jednoúrovňové, dvouúrovňové, ale i tříúrovňové, každý má jiný tvar a specialita pětkového greenu, který je tvořen dvěma „plackami“, mezi nimiž je „kaňon“, bude pomstou greenkeepera, když se špatně vyspí.

Zdroj: časopis Šepoty Greenů

Autor: KaterinaB

Foto: www.gcuh.uhinfo.cz

Diskuse


   Strana 0/0