lupa

Mstětice: Mstětice – hřiště vhodné pro turnaje PGA a vstřícné k dětem

Mstětice – hřiště vhodné pro turnaje PGA a vstřícné k dětem 5.10.2009

Mstětice jsou poblíž východního okraje hlavního města, vzdušnou čarou je to do centra Prahy pouhých dvacet kilometrů. Mstětice vznikly v roce 2002 jako typický příměstský areál, který má sloužit hráčům z hlavního města. Cesta na hřiště trvá z centra zhruba půl hodiny a velkou  výhodou je vynikající dopravní dostupnost díky poloze v blízkosti dvou dálnic – směr Mladá Boleslav nebo Hradec Králové.

Na prvních devět jamek brzy navázalo dalších devět, areál byl kompletně hotov v roce 2006. Jeho centrem je rozsáhlé hospodářské stavení, ze kterého po citlivé rekonstrukci vznikla klubovna. Hřiště je prostorově rozděleno na dvě části, první a druhou devítku, přičemž každá z nich je navržena odlišně. Část areálu se nachází na mírně vyvýšené plošině, je odtud při dobrém počasí perfektní výhled do kraje.

Tvář Mstětic – Petr Mrůzek

V golfovém areálu působí „Golfová škola Petra Mrůzka“, která nabízí široké spektrum trenérských služeb vhodných od začátečníků až po pokročilé hráče. HEAD PRO a jedna z ikon českého golfu – Petr Mrůzek – také zastřešuje a organizuje dva PGA turnaje (dubnový PRAGUE OPEN a srpnový PGA CZECH MASTERS), které se konají na mstětickém hřišti v rámci série turnajů PGA Czech určených pro české a zahraniční golfové profesionály. Tyto dva turnaje jsou otevřené veřejnosti a lze si jako amatérský hráč vyzkoušet atmosféru turnaje golfových profesionálů.

Hřiště vstřícné dětem

Mstětické hřiště vychází vstříc dětem a mládeži a je pro ně připravena specifická nabídka služeb. Každoročně se pořádají "dětské tréninky“  určené dětem od 5 do 18 let, které plynule přecházejí v zimním období ve výuku v indoor centru STEP. Na prázdniny je pro děti připraveno několik kurzů Letní školy golfu. Na hřišti jsou celoročně nainstalována dětská zkrácená odpaliště vycházející z konceptu dětských turnajů U.S. KIDS GOLF TOUR a jsou hojně využívána především rodinami s malými dětmi. V loňském roce byla pro rodiče zavedena ve vybraných dnech nová služba – hlídání dětí.

Mstětický myšák

Oblíbené jsou pravidelné turnaje, které jsou určeny nejen členům, ale široké golfové veřejnosti. Již čtvrtou sezonu probíhá celoroční série nedělních turnajů Mstětický myšák, v loňském roce zde zavedli tradici „středečních odpoledních turnajů“ a pro ty méně soutěživé jsou pořádány na podzim „zábavné turnaje“.

Stále něco nového

Pro letošní sezonu v Mstě­ticích také rozšířili nabídku doplňkových služeb pro hráče (angličtina na golfu, ultrazvukové čištění holí, nový pro-shop, toalety na hřišti, záchytné sítě kolem cvičného areálu atd.) a provedli na hřišti řadu úprav, a tak vás všechny zveme si mstětické hřiště zahrát.

Zdroj: časopis Šepoty Greenů

Autor: KaterinaB

Golf Mstětice

Diskuse


   Strana 0/0