lupa

V Ústeckém kraji „co je šeptem, to je čertem“ neplatí

V Ústeckém kraji „co je šeptem, to je čertem“ neplatí 2.10.2009

Ptáte se proč? Spojení možnosti hrát golf a k tomu ještě přidat výlet, to je to, co vám chceme nabídnout. Kromě malebných golfových hřišť můžete pobyt spojit i se zajímavým zážitkem! Tak prosím dejte set do bagu a nechte si poradit od našeho caddyho!

První tee bude v největším městě regionu, v Ústí nad Labem. Čeká na vás Golf Club Terasy Ústí nad Labem. Hřiště s osmnácti jamkami, počet svišťů ovšem nezjištěn, zahrnuje členité
a rozmanité dráhy se zajímavým převýšením. Samozřejmostí jsou driving range, cvičné greeny, nechybí kvalitní devatenáctá jamka, klubové i zimní tréninkové zázemí. A výlet? Caddy radí: malebnou zříceninu hradu Střekov nad řekou Labe a k tomu na protilehlém břehu zámeček Větruše s restaurací a rozhlednou, www.golf-usti.cz, www.usti-nad-labem.cz.

Druhý tee je připraven nedaleko města Děčín. Devítijamkové Golfové hřiště Janov Arnoltice, zasazené do krásné přírodní scenerie. Cílem jeho zakladatelů i členské základny je klubové společenství, kde ctí tradice golfové hry tak, jak byla chápána před mnoha desítkami let. A co radí caddy? Není jiná volba než Národní park České Švýcarsko, protože nechat si ujít jeho tajuplnou krásu by byla velká škoda. Po romantické túře či procházce si můžete odpočinout při plavbě na lodi Poseidon, plující z Děčína do Hřenska, případně dále do saského Bad Schandau. Cestujícím se na palubě lodi kromě možnosti občerstvení nabízejí i nádherné výhledy na údolí Labského kaňonu, www.golfj anov.cz, www.ceskesvycarsko.cz.

Nedaleko odtud na vás čeká třetí tee, a to Golf Club Libouchec, také s devíti jamkami, který si vzal za svůj cíl nadchnout pro golf co nejvíce lidí, a pro které je hřiště místem, kde se dobře baví i kde green fee určitě nezruinuje jejich kapsy. A náš caddy? Doporučuje nevynechat Tiské stěny, skalní město, které ostatně uvidíte přímo z hřiště, a k tomu rozhlednu Děčínský Sněžník, jednu z nejkrásnějších a zároveň nejstarších rozhleden v Čechách, www.gclibouchec.cz.

A jsme u čtvrtého tee, Golfové hřiště Kotlina Litoměřice, ležící v blízkosti řeky Ohře, kde na vás čeká devět jamek unikátního rovinatého, plně zavlažovaného hřiště o celkové délce 6388 m. Tady má při tipu na výlet caddy lehkou práci, protože blízké město Litoměřice nabízí krásné památky a ještě se můžete svézt po Labi lodí Porta Bohemica I, ať už do Roudnice nad Labem nebo opačným směrem do Ústí nad Labem, www.golfkotlina.cz, www.labskaparoplavba.cz.

Na pátý a šestý tee vás pozveme na Teplicko. Připravené jsou dva areály, Golf Club Teplice na Cínovci a necelých 5 km západně od Teplic směrem na Duchcov ležící Golf Resort Barbora Teplice. A caddy na vás bude čekat na nedalekém hradě Krupka a pojede s vámi
až k dolní stanici lanové dráhy v Bohosudově, která vás společně dopraví na vrchol Komáří vížky posetý restauracemi, takže si užijete krásný výhled i dobré jídlo, www.golf-teplice.cz, www.golfbarbora.cz, www.mukrupka.cz.

Dnešní pozvánku zakončíme na sedmém tee v Mostě. I. Golf Club Most je určitě unikátní tím, že vůbec nepoznáte, že na místě, na kterém leží, donedávna byla jenom navážka suti z důlní činnosti. V budoucnu se počítá s rozšířením hřiště z devíti jamek na osmnáct. A váš věrný caddy vám určitě poradí, abyste se při hře i rozhlédli kolem sebe a pak uvidíte v dálce na vrcholku vypínat se majestátní hrad Hněvín, který vás určitě svojí krásou naláká ho navštívit,
www.golfmost.cz, www.mumost.cz
 

Zdroj: časopis Šepoty Greenů

 

 

Autor: KaterinaB

Golf Resort Barbora Teplice

 
Golfové hřiště Janov Arnoltice

 
Golfové hřiště Kotlina Litoměřice

 
Golf Club Libouchec

 
Golf Club Most


Golf Club Teplice na Cínovci

Diskuse


   Strana 0/0