lupa

Jak si vyjednat návštěvu hřiště

Jak si vyjednat návštěvu hřiště 14.03.2009

Návštěva golfového hřiště vám umožní lépe pochopit smysl hry, poznáte, jak to na hřišti chodí a pomůže vám vcítit se bez problémů do výuky a hry.

První možnost je jít s přítelem, který bude právě hrát. Projeďte se po hřišti podél něj a pozorujte ho.

Jako druhou možnost máte zavolat přímo na hřiště s tím, že byste si chtěli prohlédnout Pro-Shop a pár jamek v čase, když na hřišti není tak rušno. Řekněte, že byste rádi začali hrát.

Co na hřišti navštívit a co pozorovat?

Pro-Shop nebo Golf Shop

Obchod golfovými potřebami (Pro-shop) je obvykle umístěn v klubovém domě. V Pro-shopu je obvykle také recepce, tedy místo, kde si hráči sjednávají svou hru a vycházejí na hřiště. Obsluha recepce vám ukáže, jak si zarezervovat tee time (hrací čas), v recepci se také inkasuje poplatek za hru (green fee) a pokud máte zájem, tak také poplatek za zapůjčení motorového vozíku.

Má-li hřiště cvičnou louku (practise nebo driving range), musíte v recepci zaplatit za míčky, které zde odpálíte. V Pro-shopu si ale především můžete zakoupit golfovou výstroj a oblečení.

Otázky, které můžete položit obsluze recepce, Pro-shopu nebo profesionálnímu trenérovi (Pro) hřiště jsou:

Máte nějaké speciální lekce nebo programy, zaměřené na začátečníky?
Kdy může jít začátečník na hřiště a jaký je pro začínající hráče nejlepší tee time?
Kolik stojí green fee a jaké jsou ceny za půjčení motorového vozíku?

Je na hřiště povoleno jít pouze pěšky s holemi, s trolejí nebo musí mít každý motorový vozík?
Jaké je doporučené oblečení pro hráče?
Kde je první jamka a kde je cvičná louka?

V recepci si vezměte také score card (kartička na zapisování výsledků s parametry všech jamek) a projděte také ostatní části klubového domu (šatny, sprchy, restauraci apod.)

Hřiště

Projděte si pár jamek podle scorekarty a porovnejte si skutečnost s údaji o délce a s popisem jamky na scorekartě. Nejlépe tak učiníte na příslušném odpališti, ze kterého se podél hrací dráhy (fairway) k jamkovišti (greenu).

Věnujte pár minut pozorování hry, zaměřte se na to, co hráči dělají pro svou bezpečnost. Při pozorování však vy sami stůjte vždy stranou hrací plochy.

Cvičné plochy

Při návštěvě hřiště si projděte také cvičné plochy. Na většině hřišť sestávají z těchto částí: cvičné odpaliště (driving range), kde trénujete dlouhou hru železy a dřevy, putting green a někde také chipping green a cvičný pískový bunker.

Autor:

 

 

Diskuse


   Strana 0/0