lupa

Výuka golfu: Co trénovat?

Výuka golfu: Co trénovat? 7.03.2009

Naše doporučení: Vaše výuka by se včetně poskytovaných rad měla odehrávat stejnou měrou na hřišti i na cvičném odpališti.

Doporučujeme vám kombinovat výuku na cvičném odpališti (výuka golfového švihu) s výukou přímo na hřišti (výuka vlastního hraní). Není přitom nezbytně nutné, aby jste prošli všech 18 jamek, stačí jich pokaždé jenom několik.

Kombinací výuky švihu a praktického hraní si upevníte získané návyky, budete minimalizovat frustraci z pomalého postupu a daleko dříve vás začne golf bavit. Tento způsob výuky vám také pomůže lépe chápat golfová pravidla a etiketu a tím i pochopit, proč je nutné hrát rychle a být na hřišti zdvořilý.

Při velice efektivní výuce je možné, abyste během 2 týdnů zvládli celý program, který se skládá z 5 – 6 lekcí a zahrnující základy pro začátečníky i hru na hřišti.

A pokud budete trénovat 2 – 3 x týdně, a to včetně hry na hřišti, pak se na hřišti budete cítit dobře již během jednoho měsíce.

Naše doporučení: Učte se švih od krátkých ran k dlouhým.

Hlavním cílem usilování mnohých golfistů jsou na jedné straně dlouhé a rovné rány z odpaliště nebo na straně druhé načechrané obloučky železem, dopadající přímo k jamce. Ale v golfu je více druhů úderů, které jsou pro vás neustálou výzvou.

Kvalitní, dobrá výuka začíná obvykle putty. Každý je schopen zahrát tuto krátkou přihrávku do jamky. A nic vás tolik nepovzbudí, jako okamžitý úspěch.
Dalším důvodem, proč začínat právě putty je ten, že tvoří polovinu všech ran, které na hřišti zahrajete.

V golfu je jedno otřepané rčení, které objasňuje význam patování: „Drive je pro pocit, pat pro výsledek“. Dobré patování je totiž přesně to, co vám vylepší handikep.

Poté, co zvládnete základy patování, začněte s údery, kterými dostanete míček na green: pič, čip a možná i s údery z pískového bankru. Až získáte rutinu švihu při těchto úderech, pak můžete přejít k mnohem těžším úderům se dřevy a dlouhými železy.

TIP: Švih s každou z vašich holí má stejný základ: postoj nebo také předšvihové chování. 

Následují tři části, ze kterých se váš postoj před provedením švihu skládá:

1) Zaujetí postoje, tj.jak se postavit, aby rána šla přímo na cíl.

2) Uchopení, tj. jak uchopit do rukou golfovou hůl.

3) Postoj tj. osvojení takového držení těla, které vám umožní efektivní švihnutí holí

Je velmi důležité, abyste se tuto předšvihovou rutinu naučili dobře. Vytváří a určuje vlastní švih, který je nezbytný proto, abyste měli z golfu potěšení.
 

 

Autor:

 

 

Diskuse


   Strana 0/0