lupa

Výuka golfu: Golfové hole

Výuka golfu: Golfové hole 12.03.2009

Naše doporučení: Zapamatujte si, že není důležité kolik a jak drahých holí si koupíte, ale důležité je, aby vám „padly“.

Jaké hole bych měl koupit? Kolik mě to bude stát? Kolik holí vlastně potřebuji? Kde je koupím? To jsou všechno běžné otázky, které si klade každý začátečník. Ale ze všeho nejdůležitější je, aby vám hole seděly.

Za chvilku vám vysvětlíme, co myslíme pod pojmem „seděly“, ale nejdříve trochu základů.
Kompletní sadu tvoří 14 holí. Začátečník pochopitelně nepotřebuje úplně všechny a „začátečnická“ sada vám poslouží úplně stejně. Ale je nutné mít různé hole, protože každá hůl je konstruována pro jiný typ úderu.

Například 9 – železo je určena pro krátké, vysoké rány. Naopak 5 –železem se hrají dlouhé, nízké údery. A nejdelší rány se hrají tzv. „dřevy“.

Také mezi jednotlivými sadami jsou rozdíly, které ovlivňují vaše údery. Pro příklad – existují hole, které mají těžiště rovnoměrně rozložené podél vnějšího okraje hlavy hole, čímž se podstatně rozšíří část, kterou můžete míček zasáhnout, aniž by úder byl špatný. Taková konstrukce umožní dostat míček daleko snáz do vzduchu. Z toho důvodu má naprostá většina holí dnes tento typ těžiště.

TIP:  Za hole můžete díky široké nabídce utratit, kolik se vám zlíbí. V případě začátečníka není na škodu, když si obstará hole „ z druhé ruky“. Vyzkoušejte si různé hole, abyste zjistili, které jsou pro vás ty nejvhodnější. Pro tento účel má mnoho Pro-shopů hole na vyzkoušení.

A nyní zpět k tomu nejdůležitějšímu z toho, co jsme si řekli – hole vám především musí sedět.
Rozdíly jsou ve váze, délce, uchopení, tvrdosti šaftu a v několika dalších charakteristikách.
Golfový profesionál by vám měl pomoci vybrat ty hole, které budou odpovídat vaší velikosti, síle a vlohám.

Tak máte již vybrané hole? Výborně! Nyní vám chybí už jen, aby vám je profesionál upravil na míru. Hodně pro-shopů má takové vybavení, aby vám byli schopní upravit hole přesně podle vaší výšky, váhy a švihu.
 

Autor:

Diskuse


   Strana 0/0