lupa

Výuka golfu: HRA

Výuka golfu: HRA 6.03.2009

Mnoha zkušeným golfistům nevadí hrát se začátečníky, pokud hrají rychle a ohleduplně.

Následuje několik prostředků, vedoucích k dosažení rychlé a ohleduplné hry, ale „zlaté pravidlo“zní: „chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se ostatní chovali k tobě“.

Naše doporučení: Hraj rychle, ale ne překotně

Ačkoli jste začátečník, hrajte vždy tak, abyste neztratili z dohledu hráče před sebou. Nehrajte svoje údery zbrkle, stačí, budete-li připraveni na úder vždy, když je na vás řada.

Příprava postoje zabere 8 – 16 sekund a švih asi 2 sekundy. Tempo vaší hry není dáno vaším skóre nebo počtem úderů. Co obvykle zpomaluje hru je to, že hráči ztrácejí čas mezi jednotlivými údery a nejdou připraveni tehdy, když mají hrát.

Jste-li na hřišti, hrajte golf! Procvičování švihu si ponechejte na cvičné odpaliště.

TIP:  Hrajte rychle, buďte přátelští a opouštějte hřiště v takovém stavu, v jakém jste ho našli…… a budete vítanými spoluhráči na kterémkoli hřišti! Se zá­rukou !

Naše doporučení: Buď ohleduplný k ostatním golfistům i ke hřišti.

Hrát ohleduplně znamená, že ctíte základní pravidla golfové hry a golfovou etiketu. Golfová etiketa definuje pravidla chování k ostatním hráčům a ke hřišti.

Ohleduplnost přispívá nejenom k přitažlivosti a rychlosti hry, ale snižuje také pravděpodobnost úrazů při hře.

Jako začátečník se nemusíte soustředit na všechny technické aspekty pravidel, ale měli byste znát rozhodně jejich základy.

Naučte se, co smíte a nesmíte dělat na odpališti, hrací dráze a na jamkovišti. Důležitá jsou také pravidla, určující, kdy je míč nehratelný, kdy ho máme považovat za ztracený a kdy je mimo hru, v autu.

Pravidla se nejlépe naučíte od přátel, členů rodiny nebo z některé z knih pro začínající golfisty.
 

Autor:

 

 

Diskuse


   Strana 0/0