lupa

Výuka golfu: Typy golfových zařízení

Výuka golfu: Typy golfových zařízení 13.03.2009

Přehled typů golfových zařízení, ve kterých se můžete golf učit, trénovat ho a hrát:

– venkovní cvičná odpaliště (driving)

  • výcviková střediska (indoor)
  • golfové akademie

Tato zařízení jsou mají části určené k výuce různých složek hry – odpaliště pro výuku švihu, pro výuku krátkých přihrávek, pískové bankry a greeny pro patování a čipování.

Normovaná golfová hřiště

Jde o tradiční golfová hřiště normovaná podle mezinárodních pravidel, s délkou okolo 6500m. Obvykle mají 9, 18 nebo více jamek, které jsou 3párové, 4 párové nebo 5ti párové.

Hřiště se dělí na:

Veřejná hřiště – každý, kdo chce zde může hrát, platí se před každou hrou. Tato hřiště jsou běžná v golfově rozvinutých zemích, zejména v USA.

Polosoukromá hřiště – jsou určena především pro členy, ale mohou zde hrát i za určitých podmínek nečlenové. Jde o nejčastější typ hřiště v ČR.

Soukromá hřiště – jsou určena výhradně členům klubu a jejich hostům

Resorty – bez omezení zde mohou hrát hoteloví hosté, za určitých podmínek však také ostatní veřejnost. Stejně jako veřejná hřiště, i tento typ je obvyklý spíš pro západní Evropu a USA.

3 párová hřiště (pitch and putt)

Tato hřiště mívají obvykle osmnáct 3párových jamek. Celková délka hřiště je menší než 3000m. Můžete zde procvičit všechno své umění s výjimkou dlouhých ran. Přes svou nízkou délku je tento typ hřiště velmi vhodný pro výuku základů švihu, krátké hry, pravidel a etikety.

Zkuste najít výše uvedené typy golfových hřišť a zařízení ve svém okolí. Poptejte se mezi známými, kde oni trénují a hrají, nebo prostě využitje stránky Golfova-hriste.cz.

Úplně nejsnazší a nejrychlejší cesta, jak si zahrát, je využít 3párové hřiště, na kterém není obvykle požadována ani tzv. zelená karta.

 

Autor:

 

 

Diskuse


   Strana 0/0