lupa

Výuka golfu: výběr trenéra

Výuka golfu: výběr trenéra 9.03.2009

Nyní, poté co jste se rozhodli, co všechno chcete z golfu získat a navštívili jste hřiště,
jste připraveni začít se učit hrát golf.

Naše doporučení: Najděte si trenéra.

Chcete se golf naučit hrát velmi rychle?

Jestli ano, nejděte si dobrého trenéra – nejlépe golfového profesionála. Naučíte se pak mnohem více než jenom švih. Váš trenér vás naučí, jaké vybavení si máte koupit, až to budete potřebovat, a naučí vás golfová pravidla a golfovou etiketu.

Cen za lekci profesionálního trenéra je velmi různá. Závisí na tom, kde žijete, jak proslulý je váš trenér, jaké lekce navštěvujete (individuální, v páru, ve skupině apod.) a také, jaký typ výuky jste si vybrali: golfovou kliniku, individuální program nebo golfovou školu.

Nejdražší je individuální trénink, ale je zároveň pro vás nejlepší, zvlášť když dáváte přednost soukromí a chcete, aby vám výuka byla šitá na míru.

TIP: Ve většině případů nebudete pro začátek potřebovat své vlastní hole. Hodně trenérů vám je na první lekce půjčí zdarma nebo za mírný poplatek. Jestliže si vyberete individuální program, zeptejte se svého trenéra, zda poskytuje slevu, když si zaplatíte najednou pět nebo šest lekcí.

Následuje několik zásad pro výběr dobrého trenéra a pro to, abyste z výuky získali co nejvíce:

– nejvíce golfových profesionálů vyučuje přímo na hřišti a cvičných plochách

  • zeptejte se svých přátel, koho by vám doporučili a jestli tu není nějaký trenér, který je dobrý právě pro začátečníky
  • zavolejte trenérovi (trenérce), kterého jste si vybrali, jestli mu nevadí pracovat se začátečníkem

Vyptejte se na jeho pověst. Většina trenérů je členem PGA (asociace golfových profesionálů)
až zahájíte výuku, povězte trenérovi o očekáváních, se kterými ke golfu přistupujete. Požádejte ho, aby vám pomohl vaše předsevzetí co nejlépe zhodnotit.

Vyberte si takového trenéra, který vám bude „sedět“…. To znamená takového, který vás bude trénovat tak, aby se splnily vaše očekávání, který vám bude schopen přizpůsobit strukturu výuky a jednotlivá cvičení a který vás bude neustále povzbuzovat a který vás bude trénovat tak, že k výuce budete přistupovat pozitivně.


 

Autor:

 

 

Diskuse


   Strana 0/0