lupa

Informace Golfové hřiště

Severočeský Malevil v Lužických horách je ideálním místem pro rodinný výlet spojený s golfem. K dispozici je široká nabídka mnoha sportů a zábavy. Jak se dá na Malevilu trávit volný čas? Vedle golfu je tu k dispozici skoro všechno: jízda na koních, tenis, squah, badminton, plážový volejbal, basketbal, lezecká stěna s velkou houpačkou, obří šachy, kulečník, bazén, sauna, půjčovna kol i malé zoo. Po okolí navíc vedou turistické a cyklistické trasy. Areál, který se nachází na konci vesnice Heřmanice (6 km od Jablonného v Podještědí), je v rozložité kotlině obklopené lesnatými vrchy a celé místo je vhodné i pro dlouhodobější rekreaci – je tu možnost ubytování přímo v areálu. Oblast CHKO Lužické hory patří v severních Čechách k nejklidnějším, místy až bizarní homolovité kopce nabízejí daleké výhledy.

Malevilská osmnáctka odpovídá koncepci celého zařízení: je to hřiště pro všechny kategorie hráčů. Hřiště s parem 72 není dlouhé, ani profil krajiny není příliš náročný, hru zde zvládnou bez problémů děti i senioři. Hřiště má několik částí, hlavní dělící linií je silnice z Jablonného, po které se k areálu také přijíždí. Po levé straně silnice je velká louka s jamkami č. 2-5, jde o sevřený prostor, kde nebezpečím jsou především okolní stromy. Ty hrají roli i na technické jamce č. 7, poslední v této části areálu, která se vine podél místního potoka. Další část jamek je hned u ranče (jamky č. 8-10 a 18), jde o krátké třípary a čtyřpar, dvakrát se hraje i přes vodní překážku. Přes pětipar č. 11 se hráč dostává do nejhezčí části hřiště a zároveň k jeho nejvyššímu bodu.

Výraznou jamkou je čtyřpar č. 12, dogled jdoucí prudce doleva a nahoru, který je obklopen z jedné strany stromy a z druhé nabízí vyhlídku do údolí s průhledem mezi kopci i do dálky. K nejoriginálnějším jamkám patří následující třináctka (138 m ze žlutých i červených), tzv. „třípar na chaloupku“, kdy stojíte nad prudkým srázem a hrajete lesním průsekem na grýn, za nímž je téměř pohádková chalupa se zahradou. Rozhodně neberte do ruky příliš dlouhé hole – do zahrad se přece nehraje. Podobně jako dvanáctá jamka nabízí i čtyřpar č. 14 (jen 257 m, 231 z červených) hodně možností kochat se pohledem do kraje. Po něm následuje náročnější trio dlouhých jamek č. 15-17, širší ferveje ale poskytují i prostor pro menší chybu. Malevilské hřiště je velmi dobrý areál určený „střední třídě“ se skutečně vyčerpávající nabídkou vedlejších služeb a aktivit.

[autor: Andrej Halada]

Více


Ceník

  Cena

Green Fee Po-Čt 700 Kč
Green Fee Pá-Ne 1100 Kč
 

Specifikace hřiště

print Malevil 2006 Jamky
PAR CR SR délka
muži 72 69.5 131 5484m
ženy 72 70.4 133 4742m
         
print Malevil 2010 Jamky
PAR CR SR délka
muži 72 69.5 133 5435m
ženy 72 70.7 134 4729m
         

Ocenění

Golfový areál roku 2012 - TOP 10