Golf Čertovo Břemeno
| 18
Alenina Lhota 5
391 33 Jistebnice
49°31' 39'' N, 14°31' 17'' E
Navigovat na místo
Tel.: +420 381 273 074
Tel.: +420 381 273 190
Email: Odeslat zprávu
Web: www.cebr.cz
Informace Golfové hřiště
Jedno z nejmalebnějších českých hřišť, které se může pochlubit mnoha klady: krásnou krajinou, zajímavě koncipovanými jamkami a celkově velmi vstřícným přístupem. Čertovo Břemeno je na cestě mezi Prčicemi a Jistebnicí, zhruba 20 kilometrů severovýchodně od Tábora, v obci Alenina Lhota. Hřiště leží v členité a kopcovité krajině Jistebnické vrchoviny, ve výšce přes 600 metrů. Bývá tu docela čerstvo, vždy o pár stupňů méně než v blízkém Táboře či na Benešovsku, přes které se k hřišti z Prahy jede. Lokalita i hřiště získaly své jméno podle legendy: čert tu při svém letu odhodil břemeno-kameny, protože ho moc tížily. Velké kameny jsou také roztroušeny v okolí i na hřišti, kde jsou poskládány na mohutných hromadách. Ve skutečnosti jsou tyto kameny pozůstatky sopečných vyvřelin.
Zdejší technické hřiště je ideálně vsazeno do krajiny, s přírodou je v naprosté symbióze. Jsou tu remízky, rybníčky i větší rybníky, potoky, ovocné stromy, louka s pasoucími se koňmi, kamenné překážky… Hřiště má několik odlišných partií: tou první je spodní prostor u klubovny, další je horní rovné plato se dvěma jamkami (čtyřpary č. 4 a 5), třetím místem je dramatický terénní zlom s několika jamkami stoupajícími a klesajícími. A opět jiný ráz má zadní část hřiště, kde je rybník a náhorní plošina. Tady také hráči míří k nejvyššímu místu areálu, výhledy jsou odtud dokonce až k Temelínu. Krajina sama už zaručuje nesmírnou pestrost hry. Jamky jsou poskládány nápaditě, jsou tu doglegy i rovné jamky, třípary krátké i delší. Jistým omezením se přece jen ukázal být nevelký prostor především v oblasti „terénního zlomu“. Tady jsou jamky trochu natěsnány. I proto je tu jedno neobvyklé designérské řešení: třípar jdoucí z prudkého kopce je delší než čtyřpar mířící vzhůru. Ale to nic nemění na faktu, že hra je tu pro snad každého hráče příjemná.
Hřiště vyžaduje přesné a nikoli dlouhé rány. Je to klasické technické hřiště, kde se ke slovu dostává především otázka taktiky, ale také nápaditosti. Někde je možné zachránit se hrou přes remízky, jinde vám pomůže vedlejší fervej. Grýny nepatří mezi záludné a jsou kvalitní. Krásné jsou především ty jamky, které se hrají z prudkého kopce, ale svou atmosféru má třeba i třípar u rybníka, kde je klid a ticho. Kompaktnost areálu je jednou z jeho hlavních předností. Tou další je i způsob přístupu k hráčům. Hřiště je veřejné, hrát tu může každý, bez nutnosti mít HCP. Také poplatky za hru patří mezi srovnatelnými hřišti k velmi výhodným. Rozhodně se tu nepěstuje golfová okázalost, hráči sem jezdí ve značné míře i proto, že se tu každý cítí být jako doma. Skvělé domácí koláčky v unikátně řešené malé klubovně pak mohou být sladkou odměnou za dobrý výsledek.
[autor: Andrej Halada]
Otvírací dobaPo Út St Čt Pá So Ne Ceník
|
Specifikace hřiště |
Aviva golf cup 2010
Dnes, v neděli 5.9.2010, se na našem hřišti pořádal turnaj určený pro...
Více
Ypsilon zůstává v 1. lize.
Muži Ypsilonky sehráli od pátku 3. do soboty 4. září semifinále první ligy s...
Více
Ve Velkých Karlovicích začíná sloužit nové golfové hřiště
VELKÉ KARLOVICE – Milovníci golfu mohou Východní Moravě využít...
Více
Hraj golf, změň život nabízí vstup na hřiště za nové členy
Pilsner Urquell nabídl začínajícím...
Více












