lupa

Informace Golfové hřiště

Jméno řeckého filozofa v názvu klubu napovídá, že kořenecký golfový areál není jen místem sportovního vyžití. Má svou kulturu, svého ducha i duši. Antickým ideálem byla tzv. kalokagathia, harmonie vnějšího a vnitřního. Člověk má pěstovat nejen své tělo, ale i mysl, říkali řečtí filozofové. Tuto myšlenku přejal i moravský golfový klub, který se nachází zhruba 60 kilometrů severně od Brna, ve vesnici Kořenec u Boskovic, v Přírodním parku Řehořkovo Kořenecko. Kořenecké hřiště se může pochlubit mnoha výjimečnostmi. Najdete zde klubovnu-srub, která byla oceněná jako Stavba roku 2003 Jihomoravského kraje.

Na jamce č. 9 stojí kamenný můstek, který připomíná legendární Swilcan Bridge v St. Andrews. Magické tajemství skrývají kameny uspořádané na způsob menhirů - koho by při pohledu na ně nenapadl bájný Stonehenge. Vtipem se vyznačuje obrovitá socha radujícího se golfisty hned u klubovny. A pak je tu celý okolní prostor, krásná krajina na okraji Drahanské vrchoviny. Hřiště je v nadmořské výšce 700 metrů, na okraji lesa, z nejvyšších míst jsou daleké výhledy západním směrem k Českomoravské vrchovině, Žďárským vrchům. Při západu slunce je pohled na vzdálený horizont dokonalý. Hřiště se skvěle přizpůsobilo krajině, je celkově vyvážené, využit tu byl každý strom a remízek. I obyčejná procházka bez golfových holí stojí za to. I když je areál ve svahu, většina jamek jde po vrstevnici - profil není extrémně náročný (jen při některých přechodech je třeba dát pozor na správné číslování jamek).

Po herní stránce jde o středně těžké hřiště, vhodné pro každého hráče, tedy i děti a seniory. Není příliš dlouhé, na některých jamkách ale hrají velkou roli stromy a vodní překážky – ty jsou především ve střední části areálu. Jsou to vcelku malé rybníčky, ale je jich tu hodně. Některé ferveje poskytují značný prostor, na jiných se musíte přesně trefit do úzkých míst, popřípadě se vypořádat s osamělými stromy uprostřed. Své vykoná i hustá a vysoká tráva v některých partiích. Bankry jsou rozmístěny spíše střídmě. Grýny neskrývají záludnosti, jsou středně veliké a mírně modelované. Velice náročné je ale hřiště za zhoršených povětrnostních podmínek – vítr tu vane často, kvůli nadmořské výšce bývá někdy i dost studený a ostrý. Ale opět: ženoucí se mraky na obloze a daleká viditelnost mohu svým estetickým účinkem tento povětrnostní nekomfort spolehlivě vyvážit. Kořenecké hřiště je ukázkové: skvěle vybraná krajina, zajímavý design hřiště, originální řešení všech prvků okolo. K tomu rozumné poplatky a vstřícná atmosféra.

[autor: Andrej Halada]

Více


Ceník

  Cena

Green Fee 18 jamek Po-Čt 1000 Kč
Green Fee 18 jamek Pá-Ne 1400 Kč
 

Specifikace hřiště

print Kořenec 2005 Jamky
PAR CR SR délka
muži 71 69.6 134 5538m
ženy 71 69.3 130 4624m
         
print Kořenec 2011 Jamky
PAR CR SR délka
muži 72 69.8 142 5524m
ženy 72 70.4 135 4735m
         

Ocenění