lupa

Informace Golfové hřiště

Chcete si dopřát hru dlouhých ran bez toho, že váš míček skončí v problémech? Ve středočeském Molitorově, kde vás čeká vesnická osmnáctka, máte šanci. Vesnici s neobvykle znějícím názvem Molitorov najdeme asi třicet kilometrů východně od Prahy, v těsném sousedství starobylého městečka Kouřim (založeno r. 1260). Pár kilometrů odtud je i bitvou proslavená vesnice Lipany. Hřiště je hned na západním okraji Molitorova, na mírně se svažující rovině. Z horní části areálu je výhled do polabské nížiny. Občas tu kvůli volnému prostoru a menšímu počtu stromů fouká, především vane od západu. Některé jamky jdoucí proti tomuto směru se pak mění ve skutečná dramata. Celý areál je určen spíše méně náročným golfistům. Jedná se o osmnáctijamkové hřiště, srovnávat ho s vyspělými osmnáctkami typu Kunětické hory nebo Ypsilonky ale určitě nemá smysl.

Hřiště vzniklo jako rekreační česká devítka, v roce 2009 tu začal provoz na plných osmnáct jamek. Design hřiště je místy velmi jednoduchý: hraje se přímo rovně před sebe, kde v dálce vidíte grýn. Takové jsou některé jamky v centrální části areálu. Jamky jdou navíc vedle sebe, takže pokud zahrajete do strany, nemusí to být až taková potíž. Prostě přejdete na sousední fervej a odpálíte z ní míček zpět na vaši. Napomáhá tomu i skutečnost, že výsadba podél jamek je zatím velmi mladá, takže stromoví do hry nezasahuje. Golfistovi tu stačí taktika „tlačit se dopředu“. Ne všechny jamky ale dovolí tento typ hry, hřiště má také jiné části. Ať už je to třeba hned první jamka, která je v obklopení stromů, anebo celá horní část areálu, která se nachází mezi stromy ve zdejším sadu. Tady naopak hráč musí uvažovat mnohem více nad strategií hry. Hřiště nestaví před hráče příliš překážek v podobě bankrů či vody, ale jedna velká potíž tu je: délka jamek. I když jde o hřiště koncipované spíše pro méně zkušené hráče, pro „amatéry“ a začátečníky, je potřeba tu hrát hodně daleko.

Ze žlutých odpališť mají například dva zdejší třípary 194 a 177 metrů, jeden čtyřpar se může pochlubit délkou 395 metrů, další mají 378 a 368 metrů atd. A pětipar s délkou 507 metrů také není žádným drobečkem. Rány s délkou přes 200 metrů (ze žlutých) jsou pro zahrání paru nutností. Faktem ale je, že právě tady si může méně zkušený hráč vyzkoušet hru se dřevy. Stranové úlety nejsou tolik trestány. Grýny nepatří k těžkým, jsou střední velikosti a relativně dobře čitelné. V létě má někdy hřiště trochu problémy s příliš tvrdým povrchem, ale s ohledem na rekreační charakter zdejší hry to lze řešit snadno: prostě si míček z holiny postavíte na trávu. Molitorovské hřiště ocení především hráči s vyššími hendikepy, kteří tu najdou – v relativní blízkosti hlavního města – pohodu potřebnou k tomu, aby si vyzkoušeli hru drajvrem. Kubovna ve zdejším zemědělském stavení je sice trochu strohá, ale pokud sem vyrazíte s přáteli, na pohodovém zážitku to těžko něco změní.

[autor: Andrej Halada]

Více


Otvírací doba

Po
8:00 až do setmění
Út
8:00 až do setmění
St
8:00 až do setmění
Čt
8:00 až do setmění
8:00 až do setmění
So
8:00 až do setmění
Ne
8:00 až do setmění

Ceník

  18 jamek

Po-Čt 500 Kč
Pá-Ne 800 Kč
 

Specifikace hřiště

print Molitorov Jamky
PAR CR SR délka
muži 72 70.7 133 5869m
ženy 72 72.1 127 5096m
         
print Molitorov 1/9 - 9 jamek Jamky
PAR CR SR délka
muži 36 35.6 125 2982m
ženy 36 36.1 120 2555m
         
print Molitorov 2/9 - 9 jamek Jamky
PAR CR SR délka
muži 36 35.1 140 2887m
ženy 36 36 133 2541m
         

Ocenění