lupa

Informace Veřejné golfové hřiště

Golfový ráj se třemi devítkami a třinácti jezery nedaleko Brna. Brněnská Kaskáda je oblíbeným a vyhledávaným místem golfistů. A není se čemu divit. Rozkládají se zde tři devítky velkoryse pojatého mistrovského hřiště, pojmenované Dřevěná, Kamenná a Železná. Třináct propojených jezer, stromy, i blízkost lesa umožnilo skotským architektům vytvořit velmi hezký layout.

Pojmenování areálu „Kaskáda“ je výstižné: hřiště je rozloženo na protilehlých stráních, kaskádovitě se svažuje do širokého a podlouhlého údolí s potokem, kde vzniklo celkem třináct umělých vodních nádrží.

Tento reprezentativní golfový resort leží pouhých 10 kilometrů od centra Brna, mezi obcí Jinačovice a Kuřimí. Když k němu sjíždíte ze silnice, nevypadá to, že by tento více než stohektarový prostor, který je jen zčásti lemován lesem, mohl přinést nadbytek přírodních krás. Ale zdání klame: stojíte-li a hrajete na protějším svahu, kde je větší část z celkového počtu 27 jamek, rozevírá se před vámi pěkný výhled do kraje na centrální část s klubovnou, hotelem i postranní části hřiště. Na relativně otevřeném místě jsou překvapivě i uzavřenější a tiché kouty, obklopené jen stromy. Celé hřiště včetně šestijamkové akademie je profesionálně designováno zahraniční projektovou kanceláří, jde o opravdu neošizený mistrovský course s pěti druhy odpališť.

Podle kombinace devítek, která v daný den tvoří 18 jamek, se dá vytvořit jak náročnější a sportovně založené hřiště, tak hřiště pro pohodovou rundu s přáteli. Třetí devítka je vždy k dispozici. Kvalita hracích ploch snese i ta nejpřísnější kritéria - taková je Kaskáda.

Součástí areálu je čtyřhvězdičkový hotel se dvěma restauracemi, kongesovým zázemím a nádherným komorním wellness centrem.

 

Více


Ceník

  Cena

Green Fee 18 jamek Po-Čt 1600 Kč
Green Fee 18 jamek Pá-Ne 1950 Kč
 

Ocenění

Golfový areál roku 2013 - TOP 10 Golfový areál roku 2011 - TOP 10