lupa

Informace Golfové hřiště

Jihočeská idyla - tak by se mohlo jmenovat písecké hřiště. Kdyby tu ovšem nebylo vcelku dost těžkých jamek, při kterých se zapotí i zkušený hráč. Zhruba sedm kilometrů od Písku a jeden kilometr nad vesnicí Kestřany najdete půvabnou lokalitu nazývanou Na ovčíně. Zdejší golfový areál je rozložen po místních loukách, je obklopen z části lesem, ale také remízky. Jeho středem prochází turistická cesta s alejí, která tvoří kulisu několika jamek. Hřiště by se podle známého českého filmu dalo nazvat „Na samotě u lesa“ – je tu skutečný klid a hráči se mohou soustředit jen na hru, případně přírodní krásy okolo. Některé partie hřiště působí velice intimním dojmem, z jiných jsou zase velkolepé výhledy směrem k jihu. Výrazným prvkem jsou i zdejší rybníky - především velký rybník Hliněnský, který je ve hře na několika jamkách.

Hřiště patří do portfolia společnosti CZ Golf, která v Česku vlastní areály jako jsou Terasy Ústí nad Labem či Telč. Stejně jako tyto dvě jmenované osmnáctky je i ta písecká koncipována jako sportovní a zároveň rekreační hřiště, na kterém by si měl dobře zahrát zkušenější hráč, ale i ten méně pokročilý. Hřiště vzniklo kombinací jamek z původní devítky s novými jamkami, některé starší byly také upraveny. Hra tu končí a začíná impozantně: hned první jamka je pětipar dlouhý 554 metrů ze žlutých odpališť! Útěchou může být fakt, že první rána jde z kopce dolů a tudíž i vám se tu může podařit drajv netušené délky. Ale pozor, zase tak jednoduché to není, ve hře je po levé straně rybník. A poslední jamka, to je ještě větší úkol: 577 metrů ze žlutých. Tady už se ale nehraje z kopce, nýbrž po rovině. Kdo tu dosáhne paru, tomu čest! Velice komplikované jsou i dva zdejší třípary, u kterých se hraje přes vodu. Především muži si budou zoufat na jamce číslo 6, která je dlouhá 183 metrů (ze žlutých) a končí grýnem na poloostrově.

Jak tu zastavit míček, když většina hraje tuto délku dřevy, toť otázka. Ale rada je snadná: přihrát si před grýn a druhou ranou to posadit k jamce (ženy tu mají délku jen 99 metrů). Sedmnáctá jamka jde také skoro celá přes vodu (Hliněnského rybníka), délka 146 metrů ale už je přece jen zdolatelná. Komu skončí míček ve vodě, tomu se budou zdejší četní opeřenci svým typickým kejhavým hlasem smát. Ne všechny jamky ale přinášejí takové potíže. Především některé jamky ze starší části hřiště, konkrétně č. 10, 12 či 13 mají snadnější charakter a dávají hráči trochu vydechnout. Ale je to koneckonců i věc taktická, jak zahrát toto nesnadné hřiště: jakmile totiž opustíte myšlenku na pary a spokojíte se s bogy, lze hřiště projít relativně bez dramat. Písecký areál tedy vyžaduje jistého sportovního ducha, ale okolní příroda vždy dokáže rozbolavělé nervy hráčů zklidnit. V Písku je prostě hezky, to věděli i mnozí čeští umělci…

[autor: Andrej Halada]

Více


Otvírací doba

Po
8:30 - 18:30
Út
8:30 - 18:30
St
8:30 - 18:30
Čt
8:30 - 18:30
8:30 - 18:30
So
8:30 - 18:30
Ne
8:30 - 18:30

Ceník

  18 jamek

Po - Čt 800 Kč
Pá - Ne 1000 Kč
 

Specifikace hřiště

print Písek 2012 Jamky
PAR CR SR délka
muži 72 70.9 126 5621m
ženy 72 73.5 130 5048m
         

Ocenění