lupa

Informace Golfové hřiště

O tom, které z českých hřišť je nejobtížnější, je možné vést debaty. Jihomoravský Slavkov ale figuruje mezi těmi nejtěžšími bez jakýchkoli pochyb. Zdejší golfový areál je u severního okraje městečka, v sousedství zámku (v jeho parku je také malá tříparová akademie se šesti jamkami), rozkládá se na velkorysé ploše 120 hektarů a nabízí kompletní služby včetně ubytování. Hřiště má částečně linksový charakter, ale na rozdíl od rovinatého profilu skotských či irských hřišť se tady hraje hodně nahoru i dolů. Nabízí celkem pět druhů odpališť, je tu velké množství promyšleně umístěných a rozlehlých bankrů a také několik vodních ploch, které významně zasahují do hry. Krajina je zvlněná až kopcovitá, v okolí jsou především pole a louky, částečně menší lesíky a remízky, sady ovocných stromů.

Areál lze rozdělit na dvě části: u klubovny jsou spodní partie, sedm jamek je pak na náhorní plošině blízko zdejšího vrchu Stará Hora (299 m). Odtud jsou krásné výhledy jižním směrem až k rakouským hranicím. Zdejší traviny také na jaře a v létě hrají všemi barvami. Vzhledem k otevřenosti prostoru do hry vstupuje jako stěžejní faktor vítr, který dokáže ranám přidávat i ubírat desítky metrů. Otázku volby správné hole řeší hráč i u těch jamek, kde je výrazné převýšení – především u sousedících jamek č. 4 (hraje se nahoru) a č. 12 (dolů), které jsou v prudkých svazích. Od čtyřparovky č. 3 hráč prakticky stále stoupá vzhůru, nejvyšší bod je až u odpaliště jamky č. 10. Celý výstup je fyzicky náročný. K větru, kopcovitému a obtížnému profilu, vodním i pískovým překážkám je potřeba přidat ještě délku hřiště (přes 5 900 metrů ze žlutých, 5 129 z červených) a rafinované, velké grýny.

Hra ve Slavkově není pro nikoho lehká, ale jistou výhodu tu mají hráči siloví, s dlouhými ranami. Délka sama o sobě ovšem nezajišťuje úspěch, terén je často modelován a navíc ferveje lemuje hustá a vysoká tráva. Ačkoli otevřený prostor psychologicky vybízí ke hře driverem ve stylu „narvi to“, hřiště všechny nepřesnosti potrestá. Vhodná taktika se tu odvíjí od schopností každého hráče, přičemž je dobré si před hrou spočítat, kolik na které jamce lze získat stablefordových bodů. Hráči s vyššími hendikepy totiž mohou těžit z toho, že hřiště je znormované „výhodně“ - při hendikepech například nad 30 hráčům docela dost přidává. Golfistům s nižšími hendikepy a všem hrajícím na rány ale nezbývá nic jiného, než prokázat svoji dovednost a postavit se větru a nástrahám čelem. A věřit si, stejně jako si věřil v těchto místech císař Napoleon v roce 1805, když nad početnějším vojskem protivníka v bitvě tří císařů zvítězil právě svou odvahou. Ovšem i dobře zvolenou taktikou.

[autor: Andrej Halada]

Více


Otvírací doba

Po
07:00 až do setmění
Út
07:00 až do setmění
St
07:00 až do setmění
Čt
07:00 až do setmění
07:00 až do setmění
So
07:00 až do setmění
Ne
07:00 až do setmění

Ceník

  Cena

Green Fee 18 jamek Po-Čt 1000 Kč
Green Fee 18 jamek Pá 1200 Kč
Green Fee 18 jamek So-Ne 1400 Kč
 

Specifikace hřiště

print Austerlitz Jamky
PAR CR SR délka
muži 72 71.9 139 5918m
ženy 72 73.3 135 5129m
         
print Akademie 3x6 Jamky
PAR CR SR délka
muži 54 51.2 0 1731m
ženy 54 53.2 0 1731m
         

Ocenění