lupa

Informace Golfové hřiště

Jihomoravská Telč s renesančním náměstím je skvostem Vysočiny. Telčské věže jsou viditelné i z golfového areálu, který je od městečka vzdálen jen pár kilometrů. Hřiště klubu Telč je na mapě domácích golfových areálů trochu osamocené. Je vlastně zatím jediným v jižní části Českomoravské vrchoviny, nejblíže k němu má asi padesát kilometrů vzdálený resort Mnich/Nová Bystřice. Zdejší přírodně vyvážená a čistá krajina je ideální pro sportovní vyžití, cykloturisté už sem dávno zavítali. Bylo jen otázkou času, kdy je budou následovat i golfisté – tedy kdy tu vznikne nějaké hřiště.

To telčské (u obce Vanov) vzniklo souběžně s rekonstrukcí unikátního objektu Šiškův mlýn, kde je nyní hotelové a konferenční zařízení nabízející vedle golfu i tenisové kurty, kulečník, bazén, fitness a půjčovnu kol. Mlýn a nová golfová klubovna (vybudovaná ve starém stylu) jsou od sebe vzdáleny pár desítek metrů, areál působí vcelku neokázalým dojmem. Celkově dobrou atmosféru dotvářejí i četné umělecké objekty, kamenné sochy, které najdeme na hřišti. Hřiště těží v první řadě z krásné krajiny, kombinace luk, lesů a vody. Jedním směrem se nad areálem tyčí zalesněný vrch Javořice (837 m), nejvyšší bod Vysočiny, na druhé straně se otevírá polní a luční krajina s Telčí uprostřed. První část hřiště u klubovny je také kopcovitá, jde se dvakrát nahoru a zase dolů, druhá část areálu – za silnicí – má rovinatější charakter. V první části se může hráč v nejvyšším bodě hřiště, na jamce č. 2, pokochat dalekým výhledem do kraje, v druhé části se po dramatických stoupáních může zklidnit pohledem na rovnou hladinu několika rybníků, které slouží jako zásobárna vody pro zavlažování a jsou také přirozenou překážkou při hře.

Telčské hřiště patří spíše k těžším, taktika je na každé jamce jiná. Na esteticky skvostné jamce č. 3, kdy se hraje z vysoko umístěného odpaliště dolů, bere snad každý do ruky driver, jenže průrva mezi stromy je velice úzká a vlevo je i aut. Těžká jamka, i proto, že cesta ke grýnu se zužuje, vlevo je stále aut a vpravo voda. Kde hrozí stromy, což je hlavně v první části hřiště, je lépe hrát na přesnost než délku. Některé jamky, jako například č. 9, pětipar 544 m (420 z červených), ale jinou možnost než mohutný drajv nenabízejí. Ostatně celková délka šest kilometrů (ze žlutých) jasně říká, že dlouzí hráči tu budou mít výhodu. Pozor: hřiště končí skoro čtyřsetmetrovým doglegem doleva, voda a stromy komplikují první ránu, takže co nenahrajete na předchozích jamkách, to už na osmnácté obvykle nedohoníte. Vysočina je známá svou drsnou, ale podmanivou atmosférou, a podobné je i telčské hřiště: k jeho zvládnutí je potřeba nasadit hodně fyzických sil, hráče si však získá svou přirozeností.

[autor: Andrej Halada]

Více


Otvírací doba

Po
8:00 - 20:00
Út
8:00 - 20:00
St
8:00 - 20:00
Čt
8:00 - 20:00
8:00 - 20:00
So
8:00 - 20:00
Ne
8:00 - 20:00

Ceník

  18 jamek

Po - Čt 900 Kč
Pá - Ne 1200 Kč
 

Specifikace hřiště

print Telč 2012 Jamky
PAR CR SR délka
muži 72 71.8 129 5988m
ženy 72 72.9 126 5214m
         

Ocenění